شما اینجا هستید: خانهاقتصادهمایش مباحث آزاد علمی مهندسی خرم‌آباد برگزار شد

همایش مباحث آزاد علمی مهندسی خرم‌آباد برگزار شد مطلب ویژه

سه شنبه, 04 تیر 1398 ساعت 09:16 شناسه خبر: 4477 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
seymare seymare

نخستین همایش مباحث آزاد علمی مهندسی خرم‌آباد، عصر امروز ( دوشنبه سوم تیرماه 98) در سالن همایش‌های اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد.

 

 در این همایش که به همت اتاق بازرگانی و انجمن شرکت‌های خدمات فنی- مهندسی لرستان برگزار شد، از خدمات چندین ساله‌ی مهندس نصرت‌اله والی‌زاده در حوزه‌ی عمران و شهرسازی خرم‌آباد تجلیل به عمل آمد.

  این همایش هفت سخن‌ران داشت که هرکدام از یک منظر از جمله: آب‌بناهای کهن لرستان، معماری، ریخت‌شناسی شهر خرم‌آباد، سیل، بحران و مدیریت بحران، محیط‌زیست، آب‌خیزداری و حفاظت خاک و... به  مباحث و موضوعات معماری و شهرسازی پرداختند که در نوع خود تازه و جالب بود و مورد استقبال باشندگان قرار گرفت. این سخن‌رانان هر کدام به مدت 10 دقیقه در باره‌ی مباحث تخصصی خود صحبت کردند.

 اولین سخن‌ران دکتر عطا حسن‌پور باستان‌شناس و مدیر گنجینه‌ی آب لرستان بود. دکتر حسن‌پور با ارایه مطالبی تازه و جذاب از آب‌بناهای کهن لرستان جلوه‌ای از مهندسی آب در دوران باستان سخن گفت. سخنان حسن‌پور چنان جالب و شنیدنی بود که باشندگان در سالن را میخ‌کوب و انگشت به دهان کرد. و البته تاسف از این که خیلی از این آثار گران‌سنگ بر اثر دخالت‌های نابخردانه‌ی ما و حوادث طبیعی از بین رفتند! حسن‌پور در باره‌ی 22 مدل آب‌بنا در لرستان گفت. هم‌چنین در باره‌ی قنات‌ها، سدها، آسیاب‌ها و.... لرستان مطالبی بدیع و تازه ارایه کرد.

دیگر سخن‌رانان عبارتند از: مهندس علی‌رضا سپه‌وندی، معمار و شهر ساز در باره‌ی ریخت‌شناسی شهر خرم‌آباد سخن‌رانی کرد. در ادامه مهندس سیدرضا رزاز کارشناس ارشد معماری در باره‌ی معماری، آب و سیل صحبت کرد.

دکتر امین الفتی دکترای عمران و عضو هیئت علمی دانشگاه نیز در باره‌ي‌ بحران و مدیریت بحران مطالبی سودمند ارایه کرد.

هم‌چنین راضیه گلمرادی‌فرد کارشناس ارشد اختر و کیهان‌شناسی، سید حسین صادقیان کارشناس ارشد سازه‌های آبی و مجید دریکوند دانشجوی دکترای علوم محیط‌زیست در باره‌ی مباحث و موضوعات مرتبط با رشته و تخصص خود سخن‌رانی کردند.

 تک‌نوازی کمانچه و ویلون توسط رامین عظیمیان از بخش‌های جنبی این همایش بود.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004