شما اینجا هستید: خانهجامعه
نشست هم‌اندیشی اعضای دفتر تسهیل‌گری و توسعه‌‌ي محلی گل سفید و پشت بازار با مسئولان شهرداری خرم‌آباد برگزار شد. نشست هم‌اندیشی اعضای دفتر تسهیل‌گری و توسعه‌‌ي محلی گل سفید و پشت بازار با مسئولین شهرداری خرم‌آباد برگزار شد.
تهماسب کرمی: بسیاری رسالات تخصصی، فیلم‌های تخیلی، اسلایدهای پردازشگر رایانه‌ای، کتاب‌های قطور، نمایش‌نامه‌ها، گزارش‌های تحلیلی، سمینارها و طراحی‌های عملی برای رویارویی با شیوه‌ی زندگی درجهان پیش رو منتشر می‌شود.
قتل رومینا دختر 13 ساله تالشی به دست پدرش این روزها خبر داغ بسیاری از رسانه‌هاست. رومینای نوجوان که در موقع خواب به دست پدر خود به وسیله داس کشته شد شاید یکی از ده‌ها قتلی باشد که به دلیل آنچه غیرت بر سر مسائل ناموسی می‌نامند، در این مرز…
دیدگاه داسی تعصب زاییده‌ی جهل است و نتیجه‌ی آن دیدگاه کالایی و ابزاری نسبت به زن به عنوان دارایی مرد و ابزاری در جهت تامین منافع جمع است، در این دیدگاه زن کالایی اقتصادی وگاهی فرهنگی است که براساس معیارهای سنجش مردانه می‌بایست برای تامین منافع جمع باشد، در این…
الهام خوشنام‌وند/ سیمره532: بی‌خواب شده‌ام. غلت می‌زنم و در همان تاریکی دست می‌کشم و گوشی را پیدا می‌کنم ساعت حدود سه صبح است. با فیلترشکن غیرقانونی، تلگرام غیرقانونی‌تر را باز می‌کنم. یکی دو کانال جوک و ناگهان شوک! نیم‌خیز می‌شوم و دوباره می‌خوانم. ناوچه ارتشی با آتش خودی، غرق شده…
دکترمجتبا ترکارانی/ سیمره*‌: این روزها خبرهای نگران کننده‌ای درباره‌‌‌ي اوج‌گیری مجدد کرونا به گوش می‌رسد، در بعضی از استان‌ها مجددا شاهد رشد کرونا هستیم. گرچه به‌خاطر نبود آمار رسمی تفکیکی و سیاست متناقض دولت در اعلام تفکیکی مبتلایان به کرونا برحسب استان و شهر ارایه‌ي تحلیل روشنی از موضوع دشوار…
رسول باباپور*سیمره531: صنعت گردشگری در جهان تا قبل از بحران کرونا یکی از پردرآمدترین صنایع در جهان بود تا جایی که براساس آمار و ارقام، این صنعت پس از صنایع نفت و خودروسازی در رتبه‌ي سوم درآمدزاترین صنایع در دنیا قرار داشت.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت:« یک خانم ۴۲ ساله که به دلیل سکته فوت کرده بود، بعد از حدود ۱۸ ساعت در سردخانه، زنده و به بیمارستان شهید مدنی خرم‌آباد منتقل شد.»
ماشاالله اکبری: پیرمرد و پیرزن آمده‌اند خواستگاری آقای پرستاری که در واحد تریاژ بخش اورژانس مشغول به کار است و لباس ضد کرونا پوشیده و ماسک به صورت زده و شیلد محافظ استفاده کرده‌است.
دکترسیامک موسوی اسدزاده/ سیمر: استاد بحرالدین کمال‌الدین‌اُف، ادیب و زبان‌شناس مشهور تاجیکستان، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا، روز گذشته( چهاشنبه24 اردی‌بهشت) در یکی از بیمارستان‌های شهر دوشنبه، در سن ۸۵سالگی درگذشت.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004