شما اینجا هستید: خانهطنزمبارزه با کرونا و سفر به شمال!

مبارزه با کرونا و سفر به شمال!

یکشنبه, 10 فروردين 1399 ساعت 23:37 شناسه خبر: 5023 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
وحید حاج‌سعیدی وحید حاج‌سعیدی سیمره

این موضوع که در روزهای کرونایی اخیر جهان، همه‌ی روسای جمهور کشورها سکان مبارزه با کرونا را در دست گرفته‌اند و حتا برخی کشورهای همسایه با دو تا رییس جمهور دارند کار کار را پیش می‌برند، اصلاً موضوع مهمی نیست و آقای نمکی خودشان می‌توانند با درایت و هوشمندی به تنهایی موضوع کرونا را حل و فصل کنند!

مردم هم اگر  کمی همت کنند و به چالش حرکات موزون استاد زندگانی، اطعمه و اشریه و ادویه  توصیه شده توسط سلبریتی‌ها، توصیه‌هایی روغنی و بنفش اساتید پزشکی کهن دنیا، ترجمه‌های دقیق مترجم سازمان بهداشت جهانی، اعلام اسامی منتشر کنندگان شایعات و اخبار کذب و محتکرین ملزومات بهداشتی و ... عنایت داشته باشند بر کرونا و هفت جد و آبا کرونا غلبه می‌کنیم علی برکت‌الله! حالا اگر خلق الله لابلای این موارد قرنطینه خانگی را صلاح دیدند، می‌توانند مثل برخی مسئولان و نمایندگان مجلس در خانه بمانند و به همان شست‌وشوی دست با ژل و صابون ادامه دهند و از اینترنت رایگان وزیر استفاده بهینه کنند! خدا را چه دیدید شاید به خاطر چشم و هم چشمی هم شده این یکی دو ماه وزارت نیرو پول آب و برق و گاز را هم از ما نگرفت؛ شاید مالیات و جرایم رانندگی را هم بخشیدند؛ یارانه‌ها را دو برابر کردند و یارانه کرونایی هم دادند!

فقط خدا کند آخر غائله کرونا وزیر کشور خبر «اعلام آمادگی ایران برای در اختیار گذاشتن تجربیات کشور در مهار کرونا به سایر کشور ها» را قلم بگیرد!

صحبت از قرنطینه خانگی شد یادم آمد این روزها که مردم به قرنطینه رضایت داده‌اند، مسئولان زیر بار قرنطینه نمی‌روند که هیچ بلکه هر روز با نمایش تبلیغات افتتاح بزرگ‌راه تهران - شمال و زمزمه اختصاص بنزین سفر مردم را هوایی می‌کنند و قلقلک می‌دهند که بار و بندیل را جمع کنند و عازم شمال شوند! مردم هم که عشق شمال و طبیعت بکر و دست نخورده آن(!) حاضرند با تعویض پلاک یا پرداخت مبالغ هنگفت به راه بلدهای روستایی از دل جنگل خودشان را به شمال برسانند و با زیر پوش و شلوارک و دمپایی در کنار جدول لب خیابان  قلیان چاق کنند و جوجه کبابی به بدن بزنند و لحظات و خاطرات ماندگاری برای خودشان ثبت کنند!

البته این همه‌ی داستان نیست و امسال جوانان غیور شمالی با مهمان‌نوازی متفاوت حماسه‌ی دیگری خلق خواهند کرد و محال است که خاطرات شمال امسال از یاد مهمانان ناخوانده این روزها برود! از ما گفتن بود...

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004