شما اینجا هستید: خانهطنزسلام بر فراکسیون سیر و عدس

سلام بر فراکسیون سیر و عدس

پنج شنبه, 12 تیر 1399 ساعت 22:54 شناسه خبر: 5261 برای نظر دادن اولین باش!
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
الهام خوشنام‌وند الهام خوشنام‌وند سیمره

الهام خوشنام‌وند/ سیمره: «ما فراکسیون سیر و عدس تشکیل می‌دهیم تا مشکلات این دو قشر عزیز مملکت را حل کنیم و زمینه‌ی رشد و بالندگی هرچه بیش تر آن دو جناب معظم را فراهم نماییم.»

 

احتمالاً آقایان پیشنهاد دهنده، در فرمی که برای پیشنهاد خلاقانه‌شان پر کرده‌اند دلیل کار را باید همین ذکر کرده باشند. نخندید. باور کنید کلی انرژی و رایزنی پشت همین نظر نهفته است. بگذریم از هزینه‌ی هر دقیقه‌ وقت مجلس که برای جلسات بحث و نهایتاً وصول این شاهکارها از پول بیت‌المال برباد می‌رود.

با ارائه‌ی نظراتی مثل این در شروع کار مجلس انقلابی، ذکر چند نکته‌ی مهم، خالی از لطف نیست که برای جلب توجه نمایندگان عزیز، عرض می‌کنم تا طرح‌ها از این به بعد، این ایرادهای کوچک را هم نداشته باشد و شسته‌رفته تقدیم مجلس و مردم بشود:

اول تبعیض! طبق اطلاعات واصله، بقیه‌ی حبوبات و بعضی از صیفی‌جات به این طرح معترضند و قرار است اعتراض خودشان را در قالب تجمعی خودجوش در مقابل مجلس، اعلام عمومی کنند. شنیده‌ها حاکی‌ست لوبیا و نخود به شدت عصبانی هستد و دلیل تبعیضی که نسبت به عدس بر آن‌ها رفته است را در شدت و ضعف "بادسازی" می‌دانند. آن‌ها گفته‌اند:« ما که خیلی بهتر از عدس، می‌توانیم به بعضی از عزیزان حزب باد حاضر در مجلس، خدمت کنیم چرا باید فراکسیون به نام ما نباشد و دلیل این‌همه‌ تقاوت چیست؟»

 گفتنی‌ست پیازهای دزفول و جیرفت و قهدریجان به نمایندگی از بقیه‌ی سبزی و صیفی‌ها به حضور بویناک و مشکوک سیر به تنهایی در فراکسیون مورد مناقشه واکنش نشان داده‌اند. شعار آن‌ها "یا همه یا هیچ" عنوان شده است.

مورد دوم به بهت و شگفتی مردم مربوط می‌شود. فرد مطلعی می‌گفت: «شوکه‌شده‌های پیشنهادهای این‌مدلی، فقط اون ۸۰ درصدی که به این مجلس رای ندادن نیستن. گویا مدرس و مصدق بزرگ هم از کانال مرحوم مرتضی پاشایی که هنوز از اون دنیا آهنگ می‌فرسته، پیام دادن و گفتن:«اون صندلیای ناحق و پولی که ازش درمیارید از گوشت سگ چینی هم حرومتره» و به این ترتیب به صف معترضان پیوسته‌اند.

نکته‌ی سوم هم حکایتی‌ست مشهور است که می‌گوید: شخص گمنامی برای به شهرت رسیدن، تصمیم گرفت یک حالی به تنها چاه آبادی بدهد و خودش را ماندگار کند. نمی‌دانم چرا با شنیدن خبرهایی مثل اعلام وصول طرح فراکسیون سیر و عدس، ختم قرآن در مجلس به هزینه‌ی ملت، شنود نمایندگان، نام‌گذاری خیابانی به اسم جورج فلوید معلوم‌السابقه، آرزوی تداوم تحریم‌ها و... آن‌هم در وانفسای دلار ۲۱ هزار تومنی و سکه نه میلیونی و کرونای قاتل لعنتی، یاد آن شخص چاه‌آبادکن! افتادم. نمایندگان جدید عزیز! همین پروسه‌ی حضور شماها در مجلس و در جایگاه مصدق و مدرس و ملک‌الشعرای بهار به اندازه‌ی کافی مشهورتان کرده لطفاً دست از سر چاه آبادی بردارید! 

در نهایت، بنده ضمن ابراز هم‌دردی عمیق با همه‌ی سبزی و صیفی‌هایی که بالقوه لیاقت یدک‌کشیدن نام فراکسیونی را دارند اما مورد کم‌توجهی واقع شده‌اند؛ در تذکری دوستانه به تازه‌نماینده‌ها عرض می‌کنم که حتماً لازم نیست شما رییس فراکسیونی باشید تا به مشهوریت و حتا محبوبیت برسید. شما جاودانه در قلب آن بیست درصدی که انتخابتان کردند خواهید ماند و به همه‌ی عزیزان طنزنویس که بعد از افول رییس‌جمهور سابق، دپرس شده بودند و نمی‌دانستند با مصیبت‌های رییس‌جمهور حاضر، چطور جوک بسازند و روح ناشاد ملت را شاد کنند، نوید می‌دهم که با وجود این مجلس نوظهور و خاص، از این به بعد کیسه‌ی سوژه‌تان حسابی پر است. کافی‌ست چشم‌بسته دست داخلش بچرخانید و موضوعات ناب دربیاورید. 

خدا روزی‌رسان است.                           

 

*چاپ شده در سیمره‌ی شماره‌ی 537 دوازدهم تیرماه 1399

 

 

 

 

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004