شما اینجا هستید: خانهگزارش

زنی ۳۵ ساله که مدعی بود در شبکه‌های مجازی اغفال شده و اکنون فیلم‌های سیاه یک ارتباط مخفیانه، زندگی‌اش را به نابودی کشانده است، درباره این آشنایی شوم با کارشناس اجتماعی کلانتری قاسم‌آباد مشهد سخن گفت.

 در گفت‌وگو با محمدحسین آزادبخت مطرح شد:

*راز و رمزهای چگونگی ساخت نخستین اتاقک‌ تست کرونا در ایران

*در ایران اولین کسانی هستیم که اقدام به ساختن این اتاقک‌ها کرده‌ایم

*نمونه‌‌اي که ما ساخته‌ایم از نمونه‌ی کره‌ای آن محکم‌تر، کارآمدتر و زیباتر است

 

اشاره: اخیراً استادمحمدحسین آزادبخت، تندیس‌ساز، هنرمند و کنشگر مدنی با کمک برخی از دوستانش موفق به ساخت اتاقک‌های تست کرونا شده‌است. کار آقای آزادبخت و همکارانش مورد توجه کاربران شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت.

در نیم‌روز یکی از همین روزهای فاصله‌گذاری‌های اجتماعی نیم‌بندی که نسبتاً خیابان‌ها شلوغ هم به‌نظر می‌آیند؛ خودرویی به سرعت از چراغ قرمز یکی از چهار راه‌ها عبور می‌کند در حالی‌که جیغ و فریادهای دختر جوانی، با گفتن کمک!! می‌خواهد مرا بکشد!! توجه همه‌ي عابران سرچهارراه را به خود جلب می‌کند.

 

 

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری جشنواره «مور و هوره» به صورت مجازی در این استان همزمان با روز شهادت امام علی(ع) خبر داد.

در زمان حکومت قبلی(حکومت محمدرضا پهلوی)، حمل و نگه‌داری سلاح غیرمجاز جرم سختی بود و کسانی که اصرار بر این کار داشتند مدام در هول و هراس بودند. مردم داشتن سلاح را از هم پنهان و سعی می‌کردند در این‌باره خیلی پنهان‌کاری کنند. الله‌اکبر از رعب و وحشت مردم در این مورد. ماموران خلع سلاح عین میرغضب و در هر روستایی لااقل یک مفتش و لاپورت‌چی داشتند. در روستای ما صیدحسن نامی بود به شدت عصبی و ناراحت و همیشه با مردم درگیر می‌شد حتا سر چیزهای جزیی! هفته‌ای یکی دو درگیری بی‌مایه و بی‌ارزش درست می‌کرد و انعطاف و گذشت و مدارا با اهل روستا نداشت. 

 به دلیل این‌که توله خرس تا به حال تا این حد به انسان‌ نزدیک نشده بود، به شدت ترسیده و مرتب فریاد می‌کشید اما با در آغوش گرفتن توله خرس و ناز و نوازش و حتا خواندن لالایی توانستند آن را رام و ترس او را از بین ببرند.

در بحبوحه‌ي قرنطینه و خانه‌نشینی، در نیمه‌ شبی از ایام تعطیلات نوروز، فرزند خردسالم در حین بازی از ناحیه‌ی سر به زمین خورد،  ضربه‌ی شدیدی به صورتش وارد شد و چانه‌اش شکافت. به هر دری زدم تا خون صورت پسرم  بند شود افاقه نکرد، زخم عمیق و شدید بود باید درمان می‌شد .

توصیه پزشکان برای ضدعفونی دست و محیط در میدان نبرد با کرونا توسط بسیاری از مردم جدی گرفته شده و همین امر موجب شده الکل به عنوان یک ضرورت در بسیاری از منازل و ادارات مصرف نسبتا بالایی داشته باشد اما بسیاری از شهروندان در خصوص انتخاب نوع الکل، علائم مسمومیت های الکلی و درمان آن اطلاعات چندانی ندارند.

برآوردهای اولیه حکایت از خسارت دو هزار میلیاردی سیلاب به زیرساخت‌های لرستان دارد، درحالی‌که هنوز داغ خسارات سیل فروردین‌ماه باقی است بر بار مشکلات این استان سیل‌زده افزوده شد.

 روزهای ابتدایی سال ۹۸ بود که وقوع سیلاب در استان لرستان شهرهای مختلف این استان از خرم‌آباد مرکز لرستان گرفته تا پلد‌ختر، دلفان، کوهدشت، دورود، چگنی و... را درگیر کرد به‌طوری‌که سیلاب دوازدهم فروردین‌ماه ۲۰ درصد شهر خرم‌آباد را فراگرفت و به زیرساخت‌ها و معابر اصلی شهر به‌ویژه پارک‌ها و دیواره‌های ساحلی خسارت جدی وارد کرد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: مشکل کمبود پزشک متخصص در سال ۹۹ کاملاً حل می‌شود/ آمار مرگ و میر مادران باردار در استان بسیار پایین است

معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان: کمک هزینه تامین داروی بیماران خاص در لرستان مجددا برقرار می‌شود

اشاره: نشست خبری رییس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با رسانه‌های این استان صبح روز یک‌شنبه به مناسبت دهه‌ی فجر برگزار شد.

این دومین نشست خبری دکتر نیک‌بخت با رسانه‌هاست. نشست پیشین حدودا شش ماه پیش برگزار شد. دکتر نیک‌بخت چون نشست قبلی بشاش و سرحال و شوخ طبع ظاهر شد. همین روحیه باعث می‌شود به‌‌رغم به درازا کشیده شدن نشست احساس خستگی نکنی. اول خودش سخن را آغاز کرد. دهه‌ی فجر را فرخ‌باد گفت و اشاره‌ای به رویدادهای این دهه کرد. از ارتباط دوسویه خوب دانشگاه علوم پزشکی لرستان با رسانه‌ها گفت. به موفقیت‌های این دانشگاه در طول  7 ماهی که ریاست آن را برعهده گرفته‌است، اشاره کرد. البته در خلال صحبت‌هایش گوش‌زد می‌کرد که این بدان معنا نیست که ضعف و مشکلی در دانشگاه نیست. او از برخی قراردادهای بسته شده با دانشگاه که در آن‌ها دانشگاه ضرر می‌کند نیز صحبت کرد. همین باعث شده به لغو قراردادهایی که سودی برای دانشگاه ندارد، اقدام کند. البته این‌ موضوع صدای برخی را درآورده و باعث شده تا ساز مخالفت و انتقاد از وی را کوک کنند.

سایت‌های مفید

سیمره در شبکه های اجتماعی

گستره‌ی توزیع

غرب و جنوب کشور

ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، خوزستان و همدان. همواره‌ی روزگار با سیمره جاری باشید!

سامانه‏‏‏‏‏‏ ی پیام کوتاه سیمره, منتظر پیشنهادها و انتقادات شما هستیم.
30009900998293

درباره سیمره

هفته‌نامه‌ی فرهنگی، اجتماعی، ورزشی

سال چهارهم

نشانی: لرستان، خرم‌آباد، خیابان شریعتی، روبه‌روی راهنمایی و رانندگی، اول زیرگذر شقایق

تلفکس: 06633407004